Seksenler izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
1,287 Görüntülenme

Seksenler izle

1980’li yıllara komik bir bakış… Türkiye’nin 32 yıllık geçmişinin ve değişiminin hikâyesi… Klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini hedefleyen eğlenceli bir dönem sit-com’u olan dizide sosyal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediğini gözler önüne serecek… Seksenler dizisi bize kaybettiğimiz insani değerleri yeni nesillere tekrar kazandırmak amacıyla geçmişe yapılmış eğlenceli bir yolculuk olacak. Seksenler dizisi o yılları yaşamış olanlar kadar yaşamamış olan gençlerin ve çocukların da ilgisini çekecek. Bir çocuk sobayı, merdaneli makineyi, pul yapıştırıp yolladığımız mektupları, anket defterlerini, siyah önlükleri, kolalı yakaları, sokaklarda koşturarak sürdüğümüz telli arabaları, misket dolu torbaları ilk defa bu dizide görecek.


Seksenler 1. Bölüm izle

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Seksenler, TRT 1 kanalında 24 Ocak 2012'den itibaren yayınlanan televizyon dizisi. Mint Prodüksiyon tarafından yapılan dizi bir sit-com, romantik ve dönem komedisi olarak TRT 1 ve aynı anda TRT 1 HD'de yayınlanıyor.

  Konu; Türkiye’nin 30 yıllık geçmişinin ve değişiminin, klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini anlatan eğlenceli bir dönem dizisi olan Seksenler toplumsal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediğini, geleneklerimizi ve göreneklerimizi nasıl çürüttüğünü ve Türkiye'nin nasıl küreselleştiğini gözler önüne seriyor.


  Karakterler


  Fehmi: Dizinin yaşlı yarı otoriter babası Fehmi'dir. Önceleri çalışmaktaydı, sonra emekli oldu. Ahmet, Çağatay ve Nazlı'nın babasıdır. 123.bölümde Ergun, Nazlı'yı sevdiğini söyler, sonra kalp krizi geçirir. Sonra Fehmi buna kızar, nişanlanırlar, ama yine de Fehmi Ergun'u her gördüğü yerde yüzüne bakarak trip atar. Dizide yapılan 1984 yerel seçimleri ile Çınaraltı Mahallesi muhtarı olmuştur. "İcat çıkarma" ve "Kısır döngü" sözünü sürekli kullanır.

  Rukiye: 3 çocuk annesi Rukiye, daima çocuklarının düzgün kişilerle arkadaşlık kurmasını ve evlenmelerini ister. Tabi bir de SSK'lı bir işe girmelerini. Her yeniliği evinde ister. Gülden'i başta süslü diye sevmemektedir fakat sonraları sevmeye başlamıştır. Çocuklarına, özellikle Nazlı'ya evlenme konusunda baskı yapar.Kızı Nazlı'nın Ergun ile evlenmesini istememektedir.

  Ahmet: Dizinin ana karakteridir, olayları o anlatır. 1.bölümde okuldan dönerken Gülden'le karşılaşır ve ondan hoşlanır. Ne kadar söylemek istese de, bir türlü Gülden'e açılamayan Ahmet, Seksenler'in o çekingen erkeklerini temsil eder. 12 Eylül Darbesi yüzünden 29. bölümde Gülden'i kurtarmak içidir. 2012 gösteriminde Ahmet ve Gülden'in iki çocuğu olduğu görülür. Evin tek aklı başında çocuğudur. Şu an Gülden ile birlikte çocukları olmuştur.

  Nazlı: Ahmet ve Çağatay'ın kardeşidir. Nazlı 2012 gösterimli bölümlerde Niyazi ile evlendiği ve bir çocuklarının olduğu görülür. Nazlı üniversiteye gitmektedir. Ancak Rukiye, SSK'lı bir oğlan ile evlenmesi yönünde baskı yapmaktadır. Ergun'la gizli bir aşk yaşarlar. Sonra Çağatay öğrenince Ergun mahalleyi terk eder ve yurt dışına çıkar. Ama sonra Ahmet, Nazlı ile Ergun'un aşkını öğrenir ve Almanya'ya gidip Ergun'u bulur. 123. bölümde Ergun Fehmi'ye Nazlı'yı sevdiğini söyler. Fehmi buna kızar, sonra nişanlanırlar. Ergun'un evli olduğunu öğrenmiştir. Sonra nişanı atmıştır. 160. bölümde Niyazi'nin evlilik teklifini kabul etmiştir. Ama Ergun kaza geçirince tekrar sevmeye başlamıştır. Bu yüzden Niyazi'den ayrılmıştır.ergunla evlenmiştir. Daha sonra Ergun'un dayısının onların evinde kalması yüzünden boşanmışlardır.

  Çağatay: Dizinin genç ve tecrübesiz, futbolcu olma hayalini kuran karakteridir. Evin haylazı ve en küçüğüdür. Bir süre pastanede çalışır. Sonra kendini kovdurmaya çalışır. Çağatay, lisede okur fakat o okumaya değil daha çok futbol oynamaya isteklidir. Fanatik Fenerbahçelidir. Saçı hep uzundur, bu yüzden Fehmi ona sık sık saçını kesmiyor diye kızar daha sonra saçını kestirmiştir. Bütün gün evde ve dışarıda pijamayla dolaşır. Dizinin 2012 gösterimli bölümlerinde Seçil ile evli olduğu görülür. Şahin'le iyi anlaşır. Şahin ona "çatatoy" der.Bir bölümde renkli televizyon için Şahin'le evdeki televizyonu çalmışlardır. Susmuş (Züleyman)'un kızı Kader'e aşıktır. Yazar olmaya çalışmaktadır. 160. bölümde askere gitmiştir. Askerliğini bahriyeli olarak yapmaktadır. Askerde kıl dönmesi olup ameliyat olmuştur. 6.sezonda askerden dönmüştür.

  Şahin: Rukiye'nin abisinin çocuğudur. Almanya'dan gelmiştir. Dövizli askerlik için geldiği Türkiye'de yaşamaktadır. Türkçesi gariptir ve sürekli "pöf" der. Kendisine "Alman" denilmesine çok sinir olur. Karşısında her kim olursa sinirlendiği zaman "Beni mi dövcen ha" deyip kendisini tokatlamaya başlar. Türkiye'nin 80'li yıllarına şahit olur. Elvan'a aşıktır. Bu yüzden Sami ondan nefret eder. 1981 yılında Ahmet ile birlikte Almanya'ya gider ve geri döner. Ergun'un yanında çalışmaktadır. Sami'den dayak yemiştir. Sonra babası Almanya'dan gelir. 2013 gösteriminde Elvan ile evli olduğu görülür. Ve Sami ondan hâla nefret eder. Eniştesi Fehmi onu pek sevmez. 5.sezon Elvan ile nişanlanmış ve Ergun yanından ayrılıp Sami'nin yanında çalışmaya başlamıştır.

  Gülden: Ahmet'in aşık olduğu ve bir türlü açılamadığı, Nazlı'nın lise çağındaki arkadaşıdır. Aslında o da Ahmet'e aşıktır, ama bunu kendine itiraf edemez. Ahmet’in annesi Rukiye de bugün çok sevdiği gelinini, 80’lerde hiç sevmiyor, onu gelin olarak istemiyordur. Rukiye'ye göre Gülden, herkesin tabiriyle "süslü" ve Ahmet’e göre bir kız değildir. Dizinin 1980 gösteriminde Ahmet'e yüz vermese de 1983 yılında nişanlanıp, 1984 yılında evlenirler. 2012 gösteriminde de Gülden'in Ahmet'le hâlâ evli olduğu ve iki çocuğu olduğu görülür. 1986 yılında bir kız çocukları olmuştur. Hamileyken Ahmet'in onun yaptıklarını beğenmediğini ve aldattığını düşünmüştür.Ahmetle birlikte çocuğu olmuştur.

  Ergun: Ahmet'in arkadaşıdır ve bir plak dükkanı vardır. 2012 gösterimli bölümlerde ise müteahhit olduğu görünür. Başlarda Niyazi ile çok yakın arkadaş olmalarına rağmen Nazlı yüzünden araları bozulmuştur. Ergun Nazlı'yı sevmektedir, Nazlı da Ergun'u. Ama bunu Ahmet'e nasıl söyleyeceğini bilemez. Sonradan Çağatay, Şahin, Rukiye ve Nurten öğrenir. Rukiye her şeyi öğrenir ve Ergun, 69.bölümde mahalleyi kısa süreli terk eder. (Ahmet 99.bölümde öğrenir.) Ergun, 84. bölümde mahalleyi terk eder. Sonra yurt dışına çıkar. Fakat Ahmet, Almanya'ya gidip Ergun'u geri getirir. Ergun evlenmiştir. Bunu Butik Ali ve Şahin bilmektedir. Sonradan Ahmet avukata eziyet ederek zorla öğrenmiştir. Evlendiği kızın ismi Helga'dır. Onu boşamaya çalışır. 123. bölümde Nazlı ile nişanlanmıştır. Sonradan Nazlı, Ergun'un evli olduğunu öğrenip nişanı atmıştır. Ne yapsa Nazlı'yı barışmaya ikna edemez. Bir bölümde Nazlı'nın kendisini affetmesi için hafızasını kaybetme numarası yapmıştır. "Kuş beyinsiz konuşma" sözünü sürekli kullanır. Nazlı'nın okuldan arkadaşı Leyla, Ergun'dan hoşlanmaya başlamıştır. 5. sezon başlarında Ergun kaza geçirmiş geçici süreliğine yürüyemez olup, tekerlekli sandalyeye mahkum olmuştur.nazlı ile evlenmiş ve çok sevdiği dükkanını satmak zorun kalmıştır.6.sezonda diziden ayrılmıştır.

  Seçil: 2012 yılındaki gösterimlerde Seçil, Çağatay ile evli olarak görülür. Avukattır. Seçil solcu bir insandır ve sürekli bekçi veya polis peşindedir. Her daim sorguya çekilir. Bu yüzden Rukiye onu evde istemez. 12 Eylül Darbesi sonrası tutuklanmamak için yurt dışına kaçmıştır ve uzun bir süre boyunca yurt dışında kalmıştır.Çağatay ondan umudu kestiği sırada 6.sezonda diziye tekrar dahil olmuştur.

  Niyazi: 2012 yılındaki gösterimlerde Niyazi, Nazlı'yla evlenip boşanmış olarak görülür. Alican adında bir oğlu vardır. Başlarda Ergun ile çok yakın arkadaş olmalarına rağmen Nazlı yüzünden araları bozulmuştur. Ergun ona 'dümbüllü' o da Ergun'a 'çizik plak' der. 123. bölümde Nazlı, Ergun'la nişanlandıktan sonra Ankara'ya gitmiş, tiyatroculuk ve diksiyon eğitimi almış, zayıflamış ve daha görgülü birisi olarak 156. bölümde Ankara'dan dönmüştür. Ankara'dan dönünce esnafa ne kadar borcu varsa hepsini ödemiştir. 160. bölümde fırsattan istifade Nazlı'ya evlenme teklifi etmiş ve evet yanıtını almıştır. Bir süre sonra Ergun kaza geçirmiş ve hastanede hasta bakıcılığı yapan Hayati kan vermiştir. Niyazi'de kanı ben verdim diye Ergun'u ve herkesi kandırıp Hayati ile anlaşma yapmıştır ve ona rüşvet teklif etmiştir. Ama yinede Ergun, Niyazi'yi affetmez ve kanı onun verdiğini duyunca kızar.

  Gazanfer: Şahin'in babasıdır. 123. bölümde diziye dahil olmuştur. Fehmi onu hiç sevmez. Türk eşinden ayrılıp başka bir Alman kadınla evlenir. "Dünya fani ölüm ani" sözünü çok kullanır.

  Necla: Gülden'in annesidir ve zaman zaman hısımlarıyla ters düşer.

  Muzaffer: Gülden'in babasıdır ve hısımlarıyla hep olumlu görüşü vardır. "Seni mantıklı olmaya davet ediyorum." sözünü sürekli kullanır. Mesleği Gemi Kaptanıdır.

  Sami: Mahallenin pastanecisidir. Balkan göçmenidir. "Nabıyon be ya" sözü ile oldukça ünlüdür. 2013 gösteriminde pastane dükkanı, pizzacı olarak görülür. Çok aksi biri olmasına rağmen çok sevimlidir. Şahin'i hiç sevmez, çünkü Şahin kızına aşıktır. Hatta Şahin yüzünden kalp krizi bile geçirir. Sami'nin sevmediği iki kişi Şahin ve Niyazi'dir. Niyazi'ye daha ılımlı yaklaşsa da Şahin'e öyle bir tavır sergilememektedir. Şahin tarafından "Erol Taş Baba Sami" olarak çağırılır.

  Mesut: Mahallenin kahvehanesini işletir. Eskiden Bucaspor'da oynamıştır. Arkadan bileğine darbe yeyince futbolu bırakmıştır. Mahalleliye sık sık futbol anıları anlatır. "Aynen con vaynen" sözünü zaman zaman kullanır. Her kişiye çay verince "yapıştır yağ gibi kaysın" der. Ara sıra "CanKuş" diye çağırılır. Yıldız'la birlikte ikinci çocukları olmuştur.

  İdris: Mahallenin balıkçısıdır. Karadeniz şivesi ile konuşur. Bu aralar mahalleliye her bölümde saçma şakalar yaparak kızdırmaya başlar. Onlarda kızdığı zaman sevmiyorum sizi diyerek yanlarından ayrılır. Bir bölümde herkese şakadan öleceğini söylemiştir ve sonra ölmüş numarası yapmıştır.

  Mustafa: Mahallenin manavıdır. Sürekli mahallleliye kötü şakalar yapar. Dizinin ilerleyen bölümlerinde ihtilal nedeniyle şakalarını azaltmıştır. Dizide yapılan 1984 yerel seçimleri ile İlçe Belediye Başkanı olmuştur. Çınaraltı Mahallesi'nin bir şeyini meşhur etmeye çalışır. Sonradan köftecisini meşhur etmiştir. Bir bölümde mahalleye Danyal ile birlikte gulyabani şakası yaparak Başkomiser Rıza tarafından vurulmuştur. Sonradan hastaneye kaldırılarak kurtulmuştur.

  Recep: Mahallenin eski berberiydi. Hep iktidar yanlısı tavırlar sergilemiş ve darbeyi desteklemiştir. Kalp krizi geçirmiş ve bir daha kendini toparlayamamıştır. 127.bölümde ölmüştür.

  Bahtiyar: Mahallenin kasabıdır. Adanalı olduğu için Adana Demirspor takımını tutar. Sinan'ın ağabeyidir.

  Mehmet: Mahallenin bakkalıdır. Marketler nedeniyle zor duruma düşer. Şimbil Bakkal isimli bir bakkal dükkanı vardır. 213. bölümde (gerçek hayattada) ölmüştür.

  Sinan: Kasap Bahtiyar'ın kardeşi ve aynı zamanda çırağıdır. Sonradan berber Recep kalp krizi geçirip ölünce onun dükkanında berberlik yapmaya çalışır ama hiç kimseyi tıraş etmeyi beceremez. Sonradan tıraş etmeyi öğrenip ustalık belgesi almıştır. Sürekli Bahtiyar'dan köyde olan arsayı satmasını ister ama o da satmak istemediği için kızar. 6.sezonda eşinin ölen babasından miras kalmış ve aldığı parayl araba almış ve mahalledeki herkesi başka şehirlere götürüp oranın yemeklerini ısmarlamayıp parayı çar çur etmektedir. Bahtiyar'da sürekli kızar.

  Güçlü: Pastahaneci Sami'nin yanındaki çıraktır. Sami gibi Şahin'den nefret eder. Sürekli Sami Şahin'e kızdığında "ben döveyim usta ben askerde komandoydum" der. Sami'nin yanından ayrılıp bakkal Mehmet'in yanında çalışmaya başlamıştır.

  Fatma (Fato) Ana: Sami'nin annesidir. Yeni gelenleri sık sık eleştirir. Gelinini sevmez. Gelinide onu sevmez. Cahildir, sonra okuma yazma öğrenir. Balkan göçmenidir. "Fato Ana" olarak çağırılır. Son zamanlarda Alzheimer Hastalığına yakalanmıştır ve hiç kimseyi hatırlamaz. Ancak herkesi hatırlar ama bir tek Sami’yi hatırlamaz. Hatta Fehmi'yi Sami Rukiye'yi de gelini sanıp onların evine gider. Hatırlamasa bile herkese başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bazı ünlülerin taklitini yapmaktadır.

  Şükriye: Pastaneci Sami’nin karısıdır. En büyük derdi, kaynanasıdır. Kaynanasının her şeye karışmasından, dırdırından şikâyet eder. Kaynanasıyla aynı evde yaşamak istemez ama kocası Sami’yi buna bir türlü ikna edemez. Sami annesini başka bir yere yollamak istemiyordur. Sami ile bu yüzden hep atışırlar. Bu yüzden evi terk edip Sami'ye boşanacağını söylemiştir.

  Elvan: Sami'nin kızıdır. Almancı Şahin'e aşıktır. Okulu bırakmış, babasının yanında çalışmayı tercih etmiş, ancak daha sonra yeniden liseye başlamıştır. Şahin tarafından "Elvanım" ve "Mavişim" diye çağırılır.

  Nurten: Yukarı kattaki komşudur. Mahallenin en dedikoducu kadınıdır. "Diyim ben sana yani" lafıyla meşhurdur. Herkese erkekte olsa kadında olsa "kız" diye hitap eder. Butik Ali'den nefret eder. Çünkü Butik Ali, kızına aşıktır ve bu yüzden Butik Ali'yi polise verir. Dilek de (Nurten'in kızı), Butik Ali'yi sever. Ama önlerinde Nurten gibi bir engel vardır. Butik Ali'yi ne zaman evinin önünde görürse sürekli kovayla kafasından aşağı su döker. Butik Ali onun gözüne zarar verir, hatta sakatlar. Her olan biteni söyledikten sonra "komşudan duydum" ve "ben demiyom konu komşu diyor" der. Kocası Suudi Arabistan'da çalışmaktaydı ve Türkiye'ye dönüşte otobüs kaza yapmış ve vefat etmiştir. Bu yüzden Nurten çok üzülmüştür. 6. sezonda Seyfi ile evlenmiştir.

  Emel: Başkomiser Rıza'nın eşidir. Sürekli Başkomiser Rıza'nın başına bir şey gelmesinden korkar. Korktuğu için Başkomiser Rıza her karakola geldiğinde peşinden takip eder. Başkomiser Rıza ona 'frambuazlı pastam' diye hitap eder.

  Basri: "46'lık Basri" olarak anılır ve gelecekte olacakları önceden tahmin edebilir. Her kelimesinde "Gün gelecek" sözünü kullanır. 92. bölümde çevirmen olduğu ortaya çıkmıştır. Mahalledeki komşu Feraye'nin hapisten çıkan kocası Servet'in onunla ilişkisi olduğunu sanıp adamları tarafından bıçaklanır ve hastaneye kaldırılıp kurtulur. Servet'te tekrar hapse girer. Kalp krizi geçireceğini önceden sezebilmektedir.

  Alper: 1980 öncesi Ülkücüsü sonrasında Başkan Mustafa'nın yardımcısı. 29. bölümde darbeyle birlikte içeri girmiş ve işkence görmüştür. 53. bölümde içeriden çıktıktan bir süre sonra Ahmet ile birlikte Çınaraltı Futbol Kulübü'nü kurmuştur. Seçimlerde ANAP'ı destekler. Bazen Nevzat ile kavga edip birlikte nezarete girerler. Susmuş (Züleyman) Yunanistan'a gitmek için havalimanına yolcu etmeye giderken cüzdanı çalınmış ve tam kayıp ilanı verirken çalan kişi banka soyup Alper'in üstüne atmak için kimliğini oraya bırakmış ve Alper ise tutuklanmıştır. Nevzat ise avukat olduğu için herkese dilekçe yazdırıp imza attırmıştır ve kurtulmuştur.

  Nevzat: 1980 öncesi Komünisti sonrasında avukattır. 29. bölümde darbeyle birlikte içeri girmiş ve işkence görmüştür. 50. bölümde içeriden çıktıktan bir süre sonra Niyazi ile birlikte tiyatro grubu kurmuşlardır. Halkçı Parti'yi destekler. Bazen Alper ile kavga edip birlikte nezarete girerler. Alper cüzdanı çalınıp suçsuz yere tutuklandığı için onun avukatlığını yapıp çıkmasına yardım etmiştir.

  Hasan: Sıkı yönetim komutanıdır. Emekli olacağı sırada darbe olmuştur, bu yüzden sürekli hayıflanır. Daha sonra emekli olup, mahalle muhtarı olmuştur. 1984 yerel seçimlerinde Fehmi muhtar adayı olduğu için ona mağlup olmuştur.

  Susmuş (Züleyman): Hiç konuşmamaktadır. Hakkında çeşitli rivayetler ortaya atılmış, hatta mahalleliler onun ajan olduğunu bile düşünmektedirler. Gerçek adının Züleyman olduğu ortaya çıkmıştır. Susmuş 54. bölümde, Aşık Mahzunu Şerif'in Mevlam Bana'yı söylemiştir. 87. bölümde ise kızına sarılarak "bardak" kelimesini söylemiştir. Ancak daha sonra hiç konuşmamıştır. Neden konuşmadığı ise bir sır konusudur. Çağatay onun kızı Kader'e aşıktır. 160.bölümde mahalle sakinlerini Mesut'un kahvehanesine toplayarak Yunanca konuşmuştur. Hatta herkes Yunanistan'a gideceğini duymuştur ama Alper şüphelenip her seferinde niçin gideceğini sorar ama hiçbir cevap alamaz ve bu yüzden gitmesine izin vermeyeceğini söylemektedir. Ama sonra Yunanistan'a gitmiştir. Alper'e mektup bırakmıştır.

  Başkomiser Rıza: Mahallede bulunan karakolun Karadenizli amiridir. "Haritadan yer beğen Selahattin" ve "işiniz gücünüz riv riv riv" repliği ile tanınır. Komiserim denildiğinde kızarak "başkomiserim" diye düzeltir. Karakolda birine kızdığında orda kim olursa sinirlenerek "çık dışarı" diye dışarı kovar. 160.bölümde kanunlar gereği bıyıklarını kestirmesi istenmiş ve bunu kabul etmeyerek polislikten ayrılmayı düşünmüştür. Daha sonra bıyıklarını kestirerek mesleğine tekrar dönmüştür. Belediye Başkanı manav Mustafa gulyabani şakası yapıp onun olduğunu bilmediği için silahla vurduğundan dolayı 3 ay görevden uzaklaştırma ve maaş kesintisi cezası almıştır. Sonradan işine dönmüştür.
  Zengin adamın kötü biri olduğunu sonradan anlayıp kötü adamı deşifre etmek için gittiğinde zengin adam kaçmıştır,sonrasında ise diziden ayrılmıştır.

  Bekir: Mahallenin anti-anarşist ve anti-komünist Erzurumlu bekçisidir. Polis olmak istemiş, ancak boyu 1 cm küçük olduğu için bekçi olarak kalmıştır. Totosunu(!) köpek ısırmıştır. "Hele dadaş hoşmisen" türküsü söylendiğinde tiki olduğu için kendini tutamaz ve oynamaya başlar. "Hele şunun sifatına" sözüyle bilinir. 109.bölümde Susmuş'un kızının dayısı kendisini kaçırdığında diğer polislerle olay yerine gittiğinde, silahla vurulmuştur. Şu an türkücü olmaya çalışmaktadır.

  Şinasi Selvioğlu: Eski belediye başkanıdır. Mahallede eksik istemez. Mahallede esnafın yanlış bir şeyini görünce sürekli Danyal'a para cezası yazdırır. Yerel seçimlerinde Mustafa'ya mağlup olmuştur. Sonra bir daha görülmez. Sonraki bölümlerde (gerçek hayatta da) vefat etmiştir.

  Butik Ali: Mahallenin satıcısıdır. "Bana her şeyi de ama" sözüyle ünlüdür. 2013 gösteriminde iş adamı olarak görülür. Dilek'le birbirlerini severler ama Nurten yüzünden bir araya gelemezler. Nurten ne zaman onu evinin önünde görürse sürekli kovayla kafasından aşağı su döker. 2013 yılında Dilek'le evli olduğu ve Nurten'in onu sevdiği görülür. 156. bölümde Dilek'le yaptığı motor kazasından dolayı geçici bir sakatlık yaşadı. Şu an Beyoğlu'nda satıcılık yapmaya çalışır ama zabıtalar olduğu için yapamaz. Herkese de orada dükkânı olduğu ve tadilatta olduğunu söyler.

  Yıldız: Mesut'un karısıdır. Mesut'tan çok çekmiştir, Mesut çok kıskançtır. Sık sık karakolluk olurlar. Hep eşiyle kavga eder, eşi Kadir İnanır'ı bile kıskanır.

  Selahattin: Mahallede bulunan karakolun polisidir. Başkomiser Rıza'nın sağ koludur. Başkomiserinin tabiriyle "sepet kafalı uşak"tır. Sonra evlenir ve çocuğu olmuştur. Başkomiser Rıza ona kızdığı zaman "Haritadan yer beğen Selahattin" der. Ve en sonunda haritadan yer beğenip Erzurum'a tayini çıkmıştır ve bütün herkesle vedalaşıp gitmiştir. Erzurum'da başkomiserlik yapmaktadır. O da Başkomiser Rıza gibi orda kime kızarsa 'çık dışarı' diye dışarı kovar. Erzurum'dan İstanbul'a geldiğinde kızı hasta olmuş ve hastaneye rapor almaya giderken Hayati yerleri temizlediği için ıslak yere basarken kayıp ayağını kırmıştır ve alçıya alınıp 3 ay rapor almıştır.

  Yusuf: Karakoldaki polislerden biridir. Selahattin Erzurum'a gidince onun masasına geçmiştir. Başkomiser Rıza ona kızdığı zaman "Yusuf Yusuf" der.

  Dilek: Nurten'in kızıdır. İşportacı Butik Ali'ye aşıktır. 156. bölümde Butik Ali'yle yaptığı motor kazası nedeniyle bir süre sargılarla gezmiştir.

  Fikret (Fiko): Başkomiser Rıza'nın kayınçosu ve eşi Emel'in kardeşidir. Mahalleye geldiğinden beri esnaftan her gördüğü şeyi alıp yer. Başkomiser Rıza onu hiç sevmez. Onun yüzünden Başkomiser Rıza'nın başı belaya girer. Biraz kafadan hastadır. Bekçi Bekir'e türkücü olması için destek olmaya çalışır. Fiko sonraki bölümlerde diziden ayrılmıştır.

  Helga: Ergun'un alman eşidir. Ergun onu boşamaya çalışır. Ama bir türlü beceremez. Sonradan boşamıştır. Ergun ona "'Sarı çıyan'" der. Sonradan Ergun'u tuzağa düşürüp gezmeye çıkarlar ve bir fotoğrafçı tutup onları çeker ve sonra Nazlı'ya Ergun'la evli olduğunu söyler ve o çekildikleri fotoğrafları gösterir.

  Danyal: Belediye Başkanı manav Mustafa'nın özel kalem müdürüdür. Önceden eski Belediye Başkanı Şinasi Selvioğlu'nun özel kalem müdürüydü. Manav Mustafa ne derse not alır.

  Hayati: Hastanede hasta bakıcısıdır. Ergun kaza geçirince ona kan vermiştir ve sonra Niyazi'nin kanı kendisinin verdiğini söylemiştir. Niyazi'den sonra o da Sami'ye borç yapmaktadır. Fakat bunun karşılığında Sami'ye ve hatta mahalledeki herkese hastane işlerinde yardım etmektedir.

  Refik: Kahveci Mesut'un çırağıdır. Sesi ve tipiyle ustasını sürekli kızdırır.Son bölümlerde Kahveci Mesut onu kovmuş ve o da manavda işe başlamıştır.

  Seyfi: Nurtenin yeni kocasıdır.Sürekli herkesi öper. Fehmi ondan hiç hoşlanmamaktadır ve onu ismini duyup daha görüp tanışmadan sevmemeye başlamıştır. Sürekli Fehmi'ye "Fethicim" der ama Fehmi buna kızar.

  Suat: Mahallenin emlakçısıdır. Mahalledeki herkesin iyiliğini ister ve kim bir şey yapmaya kalksa "Bize sormadan asla yapmayın" der.

  Zeynel Büyükses: Halkın bağrından kopmuş ama konservatuvar mezunu, hayatta her olaya müzikle ve notalarla bakan şarkıcıdır.

  Ödüller:

  En iyi komedi dizisi (4. Antalya Televizyon Ödülleri-2013)

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  kurtköy escort