Morena Baccarin Filmleri izle

Morena Silva de Vaz Setta Baccarin (d. 2 Ocak 1979, Rio de Janeiro), Brezilyalı-ABD’li aktris. Tv dizisi Firefly ve Serenity filmindeki Inara Serra rolüyle bilinir. Şu an Gotham dizisinde Dr. Leslie rolünü oynuyor.

Morena Baccarin Biyografisi

Firefly, Serenity, Stargate, V, Homeland dizi filmlerindeki rolleri ile tanınır.

Morena Baccarin, 2 Haziran 1979 tarihinde Rio de Janeiro, Brezilya’da Vera ve Fernando Baccarin çiftinin kızı olarak doğmuştur. Tam adı Morena Silva de Vaz Setta Baccarin’dır. 7 yaşında babasının Globo TV’deki görevi nedeniyle ailesiyle birlikte New York’a taşındı. Public School 41Fiorello H. LaGuardia High School Of Music & Art And Performing Arts okullarında okudu.
Firefly, Serenity, Stargate, V, Homeland dizi filmlerindeki rolleri ile tanınır.

Oyunculuğa Morena Baccarin Filmleri ilk olarak 2001 yılında Perfume isimli yapıtla başladı. Burada ki Monica karakteri ile oyunculukta ciddi bir adım atan Morena Baccarin, aynı yıl Way off Broadway isimli sinema filminde de rol almıştır. 2002 yılında ise Düzenbaz Roger’de yer alan oyuncu, 2 yıl kadar süren Firefly isimli dizide de Inara Serra karakterine hayat vermiştir.

Morena Baccarin, 18 Kasım 2011 tarihinde film Yönetmeni Austin Chick ile evlendi. Haziran 2015 tarihinde boşanmak üzere ayrıldılar. 18 Mart 2016 tarihinde boşandı. Julius Chick (d.22 Ekim 2013) adında oğlu vardır.

2011 – 2013 yılları arasında “Homeland” dizisinde Damian Lewis ve Claire Danes ile birlikte rol aldı. Morena Baccarin, 2011-2014 yılları arasında 4 sezon kadar süren The Mentalist isimli dizide Erica Flynn karakterine başrol olarak hayat vermiştir.

Morena Baccarin’in 2015 yılından beri beraber olduğu sinema oyuncusu Ben McKenzie ile birlikteliğinden Frances Laiz Setta Schenkkan (d.2 Mart 2016) adında kızı vardır. 29 Kasım 2016 tarihinde nişanlandılar.

2016 yılında yönetmenliğini Tim Miller’in yaptığı Morena Baccarin Filmleri izle “Deadpool” adlı sinema filminde Ryan Reynolds ile birlikte oynadı.

Ödülleri :
2001 – Wine Country Film Festivali – En İyi Kadın Oyuncu (Way Off Broadway)

Morena Baccarin Filmografisi